9 راه کسب درآمد از طریق شبکه اتریوم؛ با  اتریوم پول دربیاورید!

9 راه کسب درآمد از طریق شبکه اتریوم؛ با اتریوم پول دربیاورید!

راه های زیادی برای کسب درآمد در حوزه ارزهای دیجیتال وجود دارد.و این بازار کوچک و نوپا فرصت های کسب درآمد جذاب و زیادی را برای مردم به ارمغان آورده.و با توجه به جهش های بزرگ قیمتی ارزهای دیجیتال متفاوت در بازار کریپتو که در این سال ها شاهد آن بودیم، باعث روانه شدن طیف عظیمی از مردم به سمت این بازار را دیدم که سوادی یک شبه پولدار شدن را داشتند.اما حقیقت این است فرصت های اینچنین در بازار اندک و در بیشتر موارد دور از دسترس هستند.و تنها تعداد معدودی از تریدرهای موفق می‌توانند بر روی موج های قیمیت سوار و به موقعه خارج شوند.

افزایش ناگهانی قیمت تنها راه سرمایه داران در دنیای دیجیتال نیست و در سال های نه چندان دور درآمدزایی در حوزه دیجیتال منحصر به چند روش معروف استخراج یا ماینینگ و هولد یا تریدینگ بود که البته هنوز هم این روش های پایه اصلی کسب سود هستند.

با گذشت سال ها و پیشرفت تکنولوژی حوزه بلاکچین شاخه‌های جدیدی در کریپتو مثل «امور مالی غیرمتمرکز» یا همان «دیفای» (DeFi) و «توکن‌های تعویض‌ناپذیر» (NFTs) و غیره، به وجود امده و کسب درآمد از ارزهای دیجیتال بسیار جذاب‌تر و در برخی موارد ساده‌تر نیز شده است.راه های کسب درآمد ارز بسیار متنوع اند و تنها کافیست دانش خود را نسبت به قابلیت های گسترده این حوزه افزایش دهیمبا توجه به محبوبیت شبکه اتریوم و پیشرفت آن، طیف وسیعی به دنبال کسب درآمد از شبکه اتریوم هستند.در این مقاله ما شما را با 9 مورد از راه های کسب درآمد با اتریوم آشنا خواهیم کرد.

1-کسب درآمد با ماینینگ اتریوم

 

اتریوم دومین شبکه بزرگ بلاک چین ارز دیجیتال در دنیاست که ارز دیجیتال بومی آن یعنی اتر (ETH) نیز پس از بیت کوین، ارزشمندترین ارز دیجیتال محسوب می شود.یکی از اولین راه‌هایی که بسیاری از کاربران به عنوان راهی برای کسب درآمد در دنیای ارزهای دیجیتالی با آن آشنا می شوند، استخراج یا ماینینگ است.

شبکه اتریوم هم از این قاعده مستثنی نیست. در حال حاضر شبکه اتریوم از الگوریتم گواه اثبات کار استفاده می‌کند و کاربران می‌توانند با استفاده از قدرت پردازشی CPU و کارت گرافیک، ارز دیجیتالی اتر استخراج کنند.فرایند استخراج شامل حل برخی معادلات پیچیده ریاضی و کدنویسی شده و ارائه نتایج آن ها به صورت کد است.

شبکه های ارز دیجیتال به ازای شرکت در چنین فرایندی به ماینرها یا استخراج کننده های خود پاداش می دهند.برای استخراج در این شبکه ها باید از دستگاه های مخصوصی به نام ایسیک Asic استفاده کرد که قیمت آن ها به توان محاسباتی شان بستگی دارد که به آن نرخ هش گفته می شود.

پس از تهیه دستگاه باید نرم افزار بلاک چین اتریوم را روی آن نصب و مراحل پیوستن به شبکه را تکمیل کنید. و در آخر قبل از اینکه این روش مورد نظر را انتخاب کنید باید همه جوانب هزینه های مختلف برق و سخت افزاری آن را بررسی کرد و در صورت بصرفه بودن آن اقدام کرد.

2-استیکینگ اتریوم

 

استیکینگ اتریوم به نوعی جایگزین استخراج اتریوم است.در اواسط سال 2020 بود که عبارت استیکینگ اتریوم بین کاربران دنیای دیجیتال رواج یافت و سرمایه گذاران با تب و تاب بیشتری به سمت خرید و کیف پول های اتریوم رفتند.

و به زبان ساده تر می‌توان گفت استیکینگ روشی است که در آن مقداری از ارز مورد نظری را که کاربران دارند در کیف پول های اتریوم سپرده گذاری می‌کنند و در ازای آن کسب درآمد می‌کنند.

اگر تمایل دارید در عملیات بلاکچین مشارکت داشته باشید حتما میزانی از دارایی کیف پول خود را مسدود کنید. این رمزارز همیشه طرفداران خاص خود را دارد و البته وجود کارمزدهای بالا یکی از چالش‌های این شبکه است.

3- سرمایه گذاری و خرید اتر

 

اتریوم (ETH)  به عنوان دومین بلاکچین بزرگ جهان، توجهات را به سمت خود جلب کرده است.

در حالی که بسیاری از سرمایه‌گذاران معتقدند اتریوم اتریوم یک سرمایه گذاری خوب و یکی از اولین ارزهای دیجیتالی است که روی آن باید سرمایه‌گذاری کنند.
از سال ۲۰۱۶ تا به   الان اتر ۱۲۰۰۰٪هزار  رشد قیمتی داشته است

عوامل متعددی هستند که نشان از این  میدهد که سرمایه گذاری و خرید اتریوم ارزشمند و سود آور است، که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
برنامه‌های کاربردی برای امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)


بهبودهای آینده

اتریوم یک نقشه راه محکم برای به‌روزرسانی‌های آینده دارد

هدف از آن رسیدگی به مقیاس‌پذیری و مسائل امنیتی است که بلاک‌چین فعلی آن را کُند می‌کند


●توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT)
بلاک چین اتریوم به‌عنوان پلتفرم ترجیحی برای توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) ظاهر شده است


●پذیرش در مؤسسات
اتریوم در بین سرمایه گذاران نهادی و شرکت‌ها محبوبیت پیدا کرده است

جوامع توسعه دهندگان قدرتمند
اتریوم دارای یک جامعه توسعه دهندگان پر جنب و جوش و فعال است که به‌طور مداوم در حال ایجاد برنامه‌ها و پروتکل‌های جدید برای بلاک چین هستند

4- به یک برنامه نویس و فریلنسر بلاک چین تبدیل

زبان های برنامه نویسی متعددی برای برنامه نویسی بلاک چین وجود دارند. که میتوان به زبان های برنامه نویسی: سی پلاس پلاس، جاوا اسکریپت، پایتون و گو و ….اشاره کرد
و البته شما می‌توانید با بررسی سایت های معتبر و مشخص نمودن هدف خود ، شروع به آموزش در این حوزه کنید و قطعا با استمرار و ممارست می‌توان تبدیل به یک برنامه نویس خبره شوید که در سایت های مختلف به عنوان فریلنسر حوزه بلکچین فعالیت کند.
مزایای برنامه نویس بلاکچین:
درآمد بسیار بالای بلاک چینی
●افزایش سود دهی برای سازمان های فعال
●فرصت شغلی زیاد در این حرفه
●بهبود وضعیت امنیت و هویت دیجیتال

5-ساخت بلاگ

هر زمانی که یک تکنولوژی به دنیا معرفی می‌شود، کاربرانی که از آن تکنولوژی استفاده می‌کنند نیاز به یک بلاگ برای به دست آوردن اطلاعات و اخبار آن دارند. پس اگر شما هم یک نویسنده ماهر و همچنین یک محقق برجسته در حوزه ارزهای دیجیتالی هستید، ساختن بلاگ می‌تواند یکی از راه‌های کسب درآمد برای شما باشد.اگر شما بتوانید با محتوای خود کاربران وفادار جذب کنید، به راحتی می‌توانید از طریق دوره های آموزشی، فروش کتاب‌های الکترونیکی و یا حتی خدمات مشاوره‌ای درآمد کسب کنید.

6- کسب درآمد به وسیله ساخت اپلیکیشن های غیرمتمرکز

این روزا صحبت از نوع جدیدی از اپلیکیشن ها و نرم افزار هایی هست که مانند رمزارز ها در هیچ سرور مرکزی ای قرار ندارند و مالکیت آن ها متعلق به شخص یا نهاد خاصی نیست

این نوع اپلیکیشن ها ،  نرم‌افزاری است که به طور مستقل و به واسطه قراردادهای هوشمند کار می‌کند. اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز به Dapp ،dApp و dapp نیز معروف است که مخفف عبارت decentralised application است.

از آنجایی که قراردادهای هوشمند فقط یک سری برنامه‌های کامپیوتری هستند که طبق شرایط از پیش تعیین‌شده اجرا می‌شوند، به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز اجازه می‌دهند به طور مستقل و بدون دخالت انسان کار کنند.
اگر در برنامه نویسی مهارت دارید، ساختن برنامه های غیرمتمرکز یا DApp ها روی شبکه اتریوم، یکی از بهترین راه های به دست آوردن ارز دیجیتال آن محسوب می شود

و با ساخت یک اپلیکیشن که می‌توان به برنامه نویسای این حوزه ایده داد و آن را برای شما طراحی کنند یا خود یک برنامه نویس این حوزه تبدیل شوید و برنامه خود را بسازید.

اما ساخت برنامه و ایده ای نوآورانه در کنار یک بازاریابی مدرن و گسترده برای فرا گیر شدن برنامه و اپلیکیشن  شما نکته کلیدی و طلایی موفقیت شماست که البته راه آسانی نخواهد بود.

  7 -” آربیتراژ” (Arbitrage)

 

آربیتراژ» (Arbitrage) ‌به روش خاصی از معامله‌گری گفته می‌شود که در آن، یک دارایی خاص را در بازارهای مختلف، با قیمت‌های مختلف معامله می‌کنند به طوری که در پایان، مقداری سود قطعی تولید می‌شود.

مثلا اگر قیمت بیت کوین در یک صرافی ۵۰ هزار دلار و در صرافی دیگر ۵۱ هزار دلار باشد، می‌توان با خرید در صرافی ارزان‌تر و فروش در صرافی گران‌تر، مقداری سود به دست آورد.

آربیتراژ بحث جدیدی نیست و از گذشته‌های دور در بازارهای مختلف انجام می‌شده است

بزرگ‌ترین مزیت چنین معاملاتی این است که امکان کسب سود با ریسک کم یا بدون ریسک را فراهم میکند.

  8- فاست های (Faucets) اتریوم

   

کلمه Faucet در زبان انگلیسی به معنای شیر آب است. فاست های اتریوم، بهترین روش رایگان به دست آوردن اتریوم بدون نیاز به سرمایه گذاری اولیه هستند.

فاست اتریوم پلتفرمی آنلاین است که برای تکمیل کارهای کوچک مختلف یا مشاهده تبلیغات آنلاین، به کاربران خود مقادیر اندکی اتر را پاداش می‌دهد.
این فعالیت‌ها می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

تکمیل کپجا
●کلیک روی تبلیغات
●تماشای ویدیو
●بازی
●به‌اشتراک‌گذاری لینک
●پاسخ به سوالات و شرکت در نظرسنجی‌ها
●نصب و استفاده از برنامه‌های مختلف

از بهترین فاست های اتریوم عبارت اند از:
Allcoins.Pw
Cointiply
Ethereum-Faucet.Org

برای استفاده از فاست های اتریوم باید یک کیف پول اتریوم داشته باشید و آن را به فاست موردنظر وصل کنید. در نظر داشته باشید که بیشتر فاست ها حداقلی را برای برداشت تعیین کرده یا برداشت ها را به صورت دوره ای آزاد می کنند.

9 -احراز شرایط ایردراپ ها و هاردفورک ها

با توجه به در پیش بودن ارتقای اتریوم به شبکه جدید این شبکه در طرح هایی به نام ایردراپ به برخی کاربران خود توکن های رایگان قابل تبدیل به ETH می دهد.

این توکن ها غالباً توکن های بومی شبکه های آزمایشی اتریوم ۲ هستند. اتریوم معمولاً شرایط خاصی انتخاب این کاربران را پیش از هر ایردراپ اعلام می کند.

این شرایط، شامل تعداد تراکنش ها در ماه، سابقه در شبکه اتریوم، حجم ذخایر اتریوم و غیره هستند.هارد فورک نیز فرایندی است که طی آن شبکه به دو یا بیشتر زنجیره دیگر تقسیم می شود. برای این منظور، نیاز است که اعضا در کل فرایند تائید پروتکل جدید و در معتبرکردن تراکنش های نامعتبر قبلی شرکت کنند. شبکه های بلاک چین به صورت مقطعی، هاردفورک دارند و به برخی اعضای خود در ازای پیوستن به شاخه های جدید، توکن های رایگان می دهند.

0 comment
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تازه ترین مطالب

کیف پول ها

فهرست عناوین1 مقدمه2 تاریخچه کیف پول‌ها3 انواع کیف پول ها4 لیست کیف پول های معروف5 کیف پول های ارز های تاپ بازار مقدمه کیف پول‌ها یا کیف‌های نرم افزاری (Wallets)، ابزارهای مهم و حیاتی برای ذخیره و مدیریت ارزهای دیجیتال هستند. این ابزارها به کاربران اجازه می‌دهند تا ارزهای دیجیتال خود را ذخیره کنند، تراکنش‌های […]

ارز های دیجیتال

ارزهای دیجیتال، یا همان ارزهای رمزنگاری شده، نوعی ارز مجازی هستند که بر اساس فناوری بلاک‌چین (Blockchain) ایجاد می‌شوند. این ارزها به صورت الکترونیکی و بدون نیاز به مرکز مختصی برای مدیریت، تولید و توزیع می‌شوند. یکی از ویژگی‌های ارزهای دیجیتال این است که تراکنش‌های آن‌ها قابل ردگیری و شفاف است و هیچ مرکز مختصی […]

بیبی دوج کوین

بچه پادشاه میم کوین ها… فهرست عناوین1 معرفی2 هدف بیبی دوج3 خدمات بیبی دوج4 مزایا5 پیشبینی آینده این میم کوین معرفی بیبی دوج کوین (babyDoge Coin) یکی از معروف‌ترین و بهترین میم کوین ها در بازار کریپتو است. این دارایی دیجیتال برای اولین بار در ژوئن سال ۲۰۲۱ عرضه شد و در مدت زمانی کوتاه توانست رشد […]

NFT چیست؟

عنوان: NFT ها: یک نگاه عمیق فهرست عناوین1 مقدمه2 بخش اول: مفهوم NFT ها3 بخش دوم: روند ایجاد و معامله NFT ها4 بخش سوم: تأثیرات زیست‌محیطی و اقتصادی5 بخش چهارم: آینده NFT ها6 مقدمه NFT ها یا Non-Fungible Tokens، به عنوان یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین مفاهیم در دنیای فناوری و هنر دیجیتال مطرح شده‌اند. […]

استخراج چیست؟

عنوان: استخراج ارزهای دیجیتال: فرآیند، تأثیرات و آینده فهرست عناوین1 مقدمه2 فرآیند استخراج3 تأثیرات زیست‌محیطی و اقتصادی4 آینده استخراج ارزهای دیجیتال5 مقدمه استخراج ارزهای دیجیتال یا ماینینگ، فرآیندی است که به وسیله‌ی کامپیوترهای قدرتمند انجام می‌شود و ارزهای دیجیتال را ایجاد می‌کند. این فرآیند تأثیرات عمیقی بر جوامع و اقتصاد جهانی داشته و همچنین از […]